Zingat ismi, farklı dillerden alınan bilgi, emlak ve güven sözcüklerinin anlamlarıyla bağlantılı birleşiminden oluşmaktadır. Misyonlarının tam olarak ifade edilebilmesi için bu isim tercih edilmiştir. Özellikle de konut işlerinde ev ilanı gibi arayışlara cevap verme amacı güdülmektedir. Macarcada emlak anlamına gelen zilyon kelimesinden ilk harf alınmıştır. Filipinler’de güven anlamında kullanılan ingat kelimesi ile Zingat sözcüğü türemiştir.

Birçok yararı bulunan Zingat ile birlikte; projeler, ev değerleri, sahibinden satılık ev, akıllı haritalar, Zingat enerji, gayrimenkul bölge raporu, yatırım rehberi, gayrimenkul danışmanları, konut kredileri ve gayrimenkul bilgi laboratuvarı seçenekleri aracılığıyla katılım sağlanarak bilgi edinilebilir. Buradan hareketle bir bölge seçilerek kiralık veya satılık olan konutlar sorgulanabilmekte ve harita desteğiyle de işlemler kolayca gerçekleştirilebilir.

Zingat Avantajları Nelerdir

Zingat üzerinden yapılan sorgulamalarda en büyük kolaylık haritada incelenen yerdeki diğer detayların da gösterilmesidir. Yani sahibinden kiralık ev bakarken girdiğiniz sonuçlarda o bölgenin yakınlarında bulunan hastanelere, okullara ya da alışveriş marketleri gibi detayları da öğrenmek mümkündür. Ayrıca verilen danışmanlık hizmetleriyle deneyimler paylaşılmakta ve atılan adımların daha sağlam olması sağlanmaktadır.

Bir diğer avantaj ise inşaat projelerinin incelenmesine imkan vermesidir. Buradaki bilgilerin sürekli güncellenmesi de en doğru bilgileri edinmek için önemlidir. İhtiyaç doğrultusunda, ekspertiz raporu desteği de verilmektedir. Gayrimenkul değerini öğrenmek için kolayca yardım alınabilmektedir. İhtiyaç duyulan yahu duyulabilecek her konu ile alakalı hizmet bulmak mümkündür.

Zingat Platformunu Diğerlerinden Ayıran Şey Nedir

Zingat platformunu, genel içeriği için emlak gazeteciliği yahut haber bülteni demek mümkündür. İçeriğinde, satılık ev, kentsel dönüşüm, vergi, kredi ile konut alma, faizsiz gayrimenkul alma gibi hususlar üzerinden bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bilgileri yeni durumlara uyarlayarak sürekli güncel tutması en önemli farklılıkları arasındandır. Buradan Gayrimenkul konusunda fikir edinme bağlamında işe yarar bilgeler bulmak mümkündür.

Büyümeye devam eden Zingat platformu bünyesinde, diğer sitelerin aksine, yalnızca emlak ve gayrimenkul ofisleri ilan yayınlamaya izinlidir. Bu nedenle kiralık ev gibi aramalarda en doğru ve güvenilir sonuçlar verilir. Böylece konut işlemleri hızlı ve kendi değeri üzerinden bir incelemeye tabi tutulmuş olur. Bireysel kullanıcıların satış ya da kira için yaptıkları talepler emlak ofislerine yapılan yönlendirmelerle gerçekleştirilir.