Öncelikle trafik sigortası nedir bunu iyi anlamak gerekir. Kasko ile karıştırılması muhtemel bir kavramdır. Trafik sigortası kaza yapılması durumunda hasara uğrayan karşı tarafın maddi kayıplarının karşılanmasına yöneliktir. Diğer bir deyişle trafikteki diğer vatandaşları korumak için yapılır ve zorunludur. Yapılmadığı takdirde cezai işlem uygulanır. Kasko ise araç sahibini yani sizi koruma altına almaya yöneliktir. Bu noktada araç kredisi alırken bazı hususları netleştirmek önemlidir.

Bedelini devletin belirlediği zorunlu trafik sigortasında belli bir sınır vardır. Ancak yaralama veya ölüm hallerinde bu sınır aşılabilir. Aşıldığı takdirde sınırın üstündeki ücreti de yine aracın sahibi öder. Trafiğe çıkabilmek adına trafik sigortanızın olması şarttır. Bu sebepten kredi alırken trafik sigortanızı da yaptırmak akıllıca bir seçim olacaktır. Krediye başvurmadan evvel araç kredisi şartları konusuna bir göz atmak akıllardaki soruları gidermeye yardımcı olacaktır.

Araç Kredisi ile Araba Sahibi Olmak

Çekirdek aile içerisinde otomobilimizi hangi amaçlar için yollarda sürmeyiz ki? Okuldan alınacak çocuklar, işten alınacak eş, marketten alınacak poşet poşet ürünler ve daha akla gelmedik bir sürü sebep aklınıza gelebilir. Tüm bunları toplu taşıma araçlarıyla gerçekleştirmek neredeyse imkansızdır. Üstüne üstlük eviniz ile işiniz, çarşı, merkez arası mesafeler çoksa işiniz hiç de kolay gözükmüyor diyebiliriz. Günümüzde ev kadar gerekli olan araba ihtiyacınızı giderebileceğiniz fırsatlardan yararlanabileceğiniz bir sürü mecra mevcuttur. Ancak size en uygun araç kredisi seçebilmek adına detaylı bir araştırmaya girişmeniz gerekir. Akıllara takılabilecek sorulardan biri de trafik sigortası ile ilgilidir.

Araç Kredisi Almanın Şartları Nelerdir?

Size Katılımevim aracılığıyla büyük fırsatlar sunan kredi şartları oldukça azdır. Sadece nüfus cüzdanınız ve dilerseniz taksitlendirebileceğiniz düşük bir katılım ücreti ile kredi almak mümkündür. Katılım bedeli, araç kredisi faiz oranları günümüzde çok daha düşük bir seviyededir. Aracınızı satın alma yönteminiz en kritik noktayı teşkil eder. Bu sebeple ödeme planınızı krediye başvurmadan önce doğru bir şekilde planlamak önemlidir.

Maddi yükünüzü aşmayacak, size külfet getirmeyecek doğru ödeme planıyla aracınıza karşılık olan borcu sorunsuz bir şekilde ödeyebilirsiniz. Hayatınıza artı kolaylık sağlayacak yeni taşıtınızla beraber kira öder gibi araç sahibi olmanız kaçınılır gibi değil. Her türlü kolaylığı vatandaşa sunarak onları peşinatsız ve faizsiz hizmetle buluşturan Katılımevim ile gerçekler hayallerle yarışır hale geliyor.Avantajlardan haberdar olmak ve kredi şartlarına göz atabilmek için Katılımevim’in sunduğu araç kredisi fırsatlarına göz atabilirsiniz.