Kira fiyatlarının gösterdiği artışın farkında olmayan yok gibidir. Her ay maaşından yüksek bir meblağı kiraya ayırmak zorunda kalanlar kiradan kurtulmak istemektedir. Kiracı ev sahibi olmak isterken bir tane evi olan ikincisini almak ister. Bunun nedeni ev satın almanın ileriye dönük iyi bir yatırım olmasından kaynaklanmaktadır.

Ayrıca her ay ödenen tutarın size geri dönmesi anlamı taşıdığından dolayı kiracılar senetle ev almak veya diğer yöntemleri kullanarak mülk sahibi olmaktadır. Mülk sahibi olmak isterken gelir gider dengesini çok iyi korumak gerekir. Ülkemizde ev sahibi olmak isteyenler faizli faizsiz, peşinatlı peşinatsız birçok yol bulunmaktadır. Kişiler kendi gelirlerini ve giderlerini hesaplayarak bu yöntemlerden birini seçmelidir.

İnşattaki Binadan Ev Satın Almak

Ev almak isteyenlere sunulan seçenekler çok olduğundan kişilerin mevcut fırsatları dikkatlice ve akıllıca değerlendirmesi gerekir. Faizsiz kira öder gibi yapılan kampanyaların yanı sıra inşaat sektöründeki durağanlığı atlatmak için inşaat şirketleri peşinatsız sıfır faizli kampanyalar yapmaktadır. İnşaat şirketlerinin düzenlediği kampanyalar bununla sınırlı değildir. Lansman fiyatları ile topraktan ev satmak da şirketlerin diğer kampanyaları arasındadır.

Günümüz ev alma standartları değiştiğinden şartlar ve koşullar da değişmektedir. Önceden sadece konut kredisi alarak ev sahibi olma düşüncesi vardı. Son zamanlarda kredisiz ev, peşinatsız, kooperatiften veya toplu konuttan veya inşaat durumundaki projelerden ev almak gibi farklı seçenekler sunulmaktadır. Her bir seçeneğin farklı avantaj ve dezavantajı olduğunu bilip ona göre hareket etmek gerekir.

Topraktan Ev Almak Mantıklı mı?

Ev sahibi olmak isteyen kişi kendi bütçesine ve imkanlarına uygun olan fırsatları değerlendirmelidir. Faizsiz peşinatsız imece veya yardımlaşma usulü ile hizmet veren kurumlardan taksitle araba veya ev almak son zamanlarda oldukça popüler bir yoldur.  Bunun dışında topraktan satılan evler bitmiş projelere göre çok ama çok uygun olmaktadır.

Topraktan satılan dairelerin maliyeti peşinatsız ev alma fırsatı sunan kampanyalardan bile daha uygundur. Fakat riskler taşımaktadır. Bitmiş projelerde evin ve kullanılan malzemenin kalitesi gözle görülür. Beğenilirse alınır. Topraktan satılan evler bir hayal üzerine satılır. Bittiğinde nasıl olacağı veya bitip bitmeyeceği mevcuttur. Topraktan ev almak isteyenler çok iyi düşünmelidir. Şirketin güvenilir olması burada büyük önem arz eder.