Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak amacıyla kurulan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerine devam etmektedir. Bu ailelerin TOKİ evlerinden faydalanabilmesi için bazı şartları sağlaması gerekmektedir. TOKİ başvuru şartlarını sağlayan aileler başvurularını rahatlıkla yapabilirler. Başvurularını yaptıktan sonra kişiler kura işleminin ne zaman yapılacağını, nerde yapılacağını gibi hususların takibini internet ortamında kolaylıkla takip edebilirler. İnternetten TOKİ başvuru şartlarının öğrenilmesinin yanı sıra bu kuruma ait olan kampanyalara dair ayrıntılı bilgilerin de öğrenilmesi mümkün olmaktadır. Yine internet sayesinde TOKİ projelerinin neler olduğu gelecekte hangi tür projelerin hayata geçirileceği gibi hususlar da öğrenmeniz mümkün olacaktır. Bu sayede TOKİ aracılığıyla ev sahibi olmak isteyenler; kısa süre içerisinde detaylıca bilgi alabilmektedir.

TOKİ Sonuçları Nasıl Açıklanır?

TOKİ sonuçları, gerekli başvuru şartlarını sağlayan kişilerin bulunduğu bir mekanda TOKİ tarafından belirlenen bir tarihte canlı yayın huzurunda ve noter eşliğinde TOKİ kura sistemi ile açıklanır. TOKİ kura sistemi sonrasında TOKİ evleri kazanmaya hak kazanan kimseler aşırı duygu dolu dakikalar yaşamaktadır. TOKİ çekiliş sistemi sonrasında hak sahibi olanlara gerekli detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Konut sahibi olmaya hak kazanan kişilerin daha sonraki işlemleri yer belirlenmesidir. TOKİ inşaatları belirli bir noktaya geldikten sonra konut fiyatları belirlenir ve hak sahibi olan kişiler için konutunu belirleme kurası çekilerek gerekli sözleşmeler imzalatılır. TOKİ inşaatları bittikten sonra ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra ev sahibi olmaya hak kazanan kişiler yeni evlerine taşınarak kendi evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayabilirler.

TOKİ Sonuçları Nerden Öğrenilir?

Ev sahibi olma hayaliyle yatıp TOKİ başvurularını yapan aileler TOKİ sonuçlarını dört gözle beklemektedir. Hızlıca bu sonuçlara ulaşmak isteyen kişiler çekilişin yapıldığı mekanda bulunma fırsatları olmadı ise TOKİ’nin resmi internet sayfası üzerinden basit bir şekilde erişim sağlayarak sonuçlara ulaşabilirler.

Sonuç olarak; maddi durumları el vermeyen her kesime ulaşmak isteyen TOKİ, konut projeleriyle yüz binlerce aileye umut ışığı olmaya devam etmektedir. Ev sahibi olmaya hak kazananların yüzlerinde oluşan tebessüm ve sevinç TOKİ’nin yaptığı büyük işin büyüklüğünü göstermektedir.