Daha düzenli bir yaşam alanı için mahalle yaşamına benzemesi amaçlanan toplu konut projesi TOKİ, 2020 yılı içinde binlerce insanı ev sahibi yapmayı sürdürecek. Belirli gruplara ayrılarak yapılan başvurular, 2020 yılında iki farklı grup şeklinde yapılmakta. Bunlardan birinin son başvuru tarihi 30 Eylül, diğer grubun son başvuru tarihi ise 31 Aralık olarak açıklanmıştır.

Taksitle Ev Sahibi Olma

Sosyal konut projesi olarak çalışmalarını ve bu anlamda faaliyetlerini sürdürmekte olan Toki evleri, sunmuş olduğu uzun vade seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyen ya da yatırım yapmak isteyen herkesi konut tapusuna kavuşturuyor. 350 Türk Lirası gibi bir fiyattan başlamakta olan konut taksitlerinin toplamda ödenmekte olan ev tutarları 104 bin 518 Türk Lirası ile 344 bin 234 Türk Lirası arasında değişiyor.

2020 Yılı İçin 10 Bin Konut Hedefi

Toplu konut çalışması olarak çalışmalarını sürdüren ve Toki başvuru sürecinin tüm şartlarını yerine getirmekte olan herkesin faydalanabileceği bir proje olarak varlığını sürdürmektedir. Özellikle de dar ve orta gelirli aile veya bireylerin temel ihtiyaçları arasında yer alan barınmanın karşılanması için konutların üretimine devam edilmektedir. Planlara göre ise 2020 yılı içerisinde neredeyse 10 bin sosyal konut yapılacak ve toki kura sonucunda çıkmakta olan ev sahiplerine anahtarları teslim edilecektir.

Toki çekiliş sırasında heyecanla beklemekte olan ev sahipleri, hayallerindeki evine bu sayede kavuşmuş olacak ya da tercihe göre yatırım edinebilme fırsatını yakalayacaklardır. Toki sonuçları ile sahibi olunan sosyal konutu, ev sahipleri tamamen tercihine göre kullanabilme hakkına sahiptir. Hem yatırım hem de ev sahibi olmak adına vatandaşa taksitle sunulmakta olan bu proje ile, hem daha güvenli ve depreme dayanıklı binalar yapılmakta hem de daha düzenli ve planlı bir kent yaşamında yer alabilme fırsatı sağlanmaktadır.

Türkiye’nin 81 ilinde de çalışmalarını sürdürmekte olan ve herkesin imdadına başarıyla yetişen Toki, içerisinde bulundurduğu birden fazla projeye de ev sahipliği yapmaktadır. Hem arsa hem de konut sahiplendirme gibi farklı çalışma alanları da başarılır bir şekilde sürmektedir.