Yaşadığımız bu dönemde bu sistemle bankalar aracılığı ile kredisiz ev almak mümkün değildir. İşin içinde banka varsa hem kredi hem de faiz var demektir. Ev sahibi olmak olmak isteyenler

Toplu konut idaresinin sunduğu imkânlardan yaralanabilmektedir. Yani toki’den ev almak istiyorum diyorsanız bu durumda da toki’nin bir takım şartları olduğunu bilmeniz gerekir. Peşinatsız ev almak için bazı parametrelerin olması gerekmektedir. Bunlar zaman zaman bir firmaya bağlılık olabileceği gibi zaman zaman da uzun süre beklemek olabilmektedir.

Toplu konut için başvuru şartlarında görülen odur ki, toki her başvurana evi kolaylıkla satışa sunmuyor çünkü dar geliri olan vatandaşın ev sahibi olmasını istemesi ile yolan çıkan bu çalışma bir takım sınırlandırmalar ile işliyor. Peşinatsız ev için sadece toki bir seçenek değildir. Aslında çok bilinmese de daha farklı seçeneklerde mevcuttur.

Peşinatsız Ev Sahibi Olma Yöntemleri

 Herkesin istediği bir durum olan peşinatsız ev sahibi olmak için bir takım şartlar ve bir takım yöntemler vardır. Daha çok dar gelirli düşünülerek yola çıkılmış toplu konut idaresi için peşinat verilmeden ev sahibi olmak mümkündür. Satılık konut her kiracının hayalini kurduğu bir durumdur ve kişiler kendisinin evi olsun isterler. Firmaların oluşturduğu gruplara katılarak gün mantığı şeklinde aylık ödeme yapılarak da peşinatsız ev sahibi olunabilir. Bu yöntemlerle çalışan Katılımevim oldukça tercih edilen bir firmadır.

Peşinatsız ev sahibi olma yöntemleri arasında bankalardan kullanılacak kredi seçenekleri de vardır. Konut kredisinde normalde konutun tamamına kredi verilmez. Ancak bazı bankalarda ikinci bir gayrimenkul ipoteği ile konutun tamamına kredi çekilebilir.

Faizsiz Taksitle Konut Kredisi

Bireyler katılım bankalarının gün geçtikçe adını daha çok duymaktadır. Kredi kullandırmadan faizsiz finans yöntemi ile bireylerin ev sahibi olmasını hedefleyen sistemler mevcuttur. Faizsiz finans sistemleri ile katılım bankaları ev almak isteyen kişileri farklı bir şekilde yöntem kullanarak desteklerler.Peşinatsız ev almak mümkün hale gelmiştir. Ev almak için insanlar hayatlarının belli dönemlerinde birikim yaparlar. Ancak çoğu zaman kişilerin elinde peşinat olmaz ve ev almak için gerekli peşinatı biriktirmezler. Bu durumda Konut kredisi seçeneği devreye girer. Ancak çok iyi araştırılması gereken bir konudur.