Yaşamına sağlıklı ve düzenli bir şekilde devam ettirmek isteyen herkes ev sahibi olmak istemektedir. Artan kira ücretleri insanların kiradan kurtulmak istemeleri için yeterli bir sebeptir. Her ay düzenli kira ödenir fakat elde avuçta hiçbir şey olmaz. Hesaplama yapıldığında kiracı her ay ödediği kira bedeli ile birden fazla ev sahibi olabilmektedir.

Herkesin imkanı peşin para ile ev sahibi olmaya yetmemektedir. Bundan dolayı orta ve dar gelirli vatandaşlar kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olmanın yollarını araştırır. Genellikle taksitle ev alma denilince bir dönem çok tercih edildiğinden akıllara ilk olarak bankalardan alınan konut kredileri gelmektedir. Konut kredilerinde peşinat istenmesi birikimi olmayanlar için kredi alarak ev sahibi olmayı zorlaştırmaktadır.

Peşinatsız Taksitle Ev Nereden Alınır?

Ekonominin ve insanların alım gücünün farkında olan inşaat sektörü ev almak istiyorum bireylere yardımcı olmak için farklı yöntemler denemektedir. Aslında ev satışlarının düşmesi hatta durma noktasına gelmesi inşaatçıları da zor duruma soktu. Yaptıkları kampanyalar ile kiracıya ev alma fırsatı sunarken satışların artmasını ve ellerinde kalan konutları da satarak piyasanın hareketlenmesini hedeflemektedirler.

İnşaat firmaları ülkemizin her yerinde farklı projeler yapmaktadır. Yapılan projelerin satılması için düzenlenen kampanyalarda sıfır faizli Peşinatsız ev imkanları bulunur. Firmadan firmaya yapılan kampanyaların içeriği değişse de genel olarak insanların zorlandıkları alanlar kolaylaştırılmak istenir ki alım artsın. Bunun için kendi finans kaynaklarını kullananlar olduğu gibi bankalarla işbirliği yapanlar da vardır.

Senetle Peşinatsız Ev Alınabilir mi?

İnsanların peşinatının olmaması ev alımı adına bir dönem ciddi problem oluştururdu. Şimdilerde ise peşinatsız ve Kredisiz ev almak mümkündür. Peşinatsız yöntemler arasında senetle ev almak bulunur. Aslında senetle ev almayı düşünenlerden peşinat talep edilir. Fakat senetle satış yapan kurumlar veya inşaat firmalarının peşinat konusundaki kuralları bankalarınki kadar katı değildir.

Müşteri olan kişi peşinatı olmadığını beyan ettiğinde Senetle ev satışı yapan kurumlar genellikle yardımcı olmaktadır. Peşinat alınmaz. Alınmayan peşinatın miktarı üzerine biraz daha eklenerek aylık taksitlerin üzerine eklenir. Böylece taksitlere bölünen peşinatı ödemek daha kolay olur. Senetle ev alınırken maddi zarara uğramamak için güvenilir kurumlarla iş yapmaya özen gösterilmelidir.