Her ay kira ödemek zorunda kalan kişiler bir an önce kiradan kurtulmak ve kendi evlerinde oturmanın hayalini kurmaktadırlar. Ev sahibi olabilmek için belli bir maddi birikime sahip olmak gerektiği düşünüldüğü için maddi birikimi olmayan kişiler taksitle ev alma hayallerini ertelemektedir. Hayallerini ertelemek istemeyen kişiler de peşinatsız ev sahibi olma seçeneklerini değerlendirirler. Banka konut kredileri satın alınacak evin ekspertiz değerinin belli bir yüzdesine kredi olarak verdiği için konut kredisi dışında kredisiz ev finansman seçenekleri ortaya çıkmıştır. Şimdi gelelim peşinat ödemeden ev almak hayal mi? Değil mi? Sorusuna gelelim.

Katılımevim ile Peşinatsız Ev Almak

Peşinatı olmayan ev sahibi olmak isteyen kişiler için finans kuruluşlarının katılım modelleri vardır. Katılımevim gibi köklü ve güvenilir finans kuruluşlarının Rahat Model-Sabit Model- Hızlı Model- Esnek Model katılım modelleri ile birçok kişi ev sahibi olmuştur. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilerin bir araya gelerek bir grup oluşturdukları Rahat Model bu katılım modelleri içinde en çok tercih edilendir.

Her ay belli bir tutar toplayarak bir ev parası elde eden faizsiz ev almak isteyenlerin oluşturduğu gruptaki kişiler bu ev parası ile gruptaki bir kişi ev sahibi olur. Ev sahibi olacak kişi ev almak isteyenlerin oluşturduğu gruptan noter huzurundaki çekiliş ile belirlenir. Senetle ev sahibi olmak isteyen birçok kişi bu yöntemle şu anda kendi evlerinde huzurlu bir hayat sürmektedir.

İnşaat Firmaları ile Peşinatsız Ev Sahibi Olma

İnşaat firmaları yaptıkları konut projelerinde farklı ödeme seçenekleri sunarak taksitle ev al düşüncesinde olan birçok kişiye ev sahibi olma fırsatı vermektedir. Kiracıya ev sahibi olma şansı olarak karşılarına çıkan bu projelerde kendilerine uygun ödeme seçeneklerini seçen kiracılar kendi evlerinde yaşamaya başlarlar.

İnşaat şirketleri hem konut projelerindeki konutları satarlar hem de peşinatsız ev sahibi olmak isteyen kişileri ev sahibi yaparlar. Elbette ki günümüz itibariyle peşinat ödemeden ev almak hayal mi? Sorusunun yanıtı elbette ki günümüz şartlarında peşinat ödemeden ev sahibi olmak mümkündür şeklinde olmalıdır.