Memur maaşıyla hem geçinmek hem de kira ödemek zorunda kalan memurlar için ev sahibi olmak en büyük istekleridir. Memur maaşları ile maddi birikim yapma imkanları da olamadığı için taksitle ev alma düşüncelerini ertelerler ve ev alabilmek için emekli olmayı beklerler. Fakat memurlara özel olan konut kampanyaları ile memurlar da kira öder gibi ev sahibi olabilmektedirler.  Bu kampanyalar ile yıllarca çalışan memurlar ev almak için emekliliklerini beklemek zorunda kalmamaktadırlar. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memura peşinatsız ve taksitle ev fırsatı kampanyaları son zamanlarda yoğun bir ilgi görmektedir.

Bankaların Memurlara Özel Konut Kampanyaları

Bankalar taksitle ev al düşüncesiyle konut kredisi kullanmak isteyen kendilerinden maaş alan memurlar için konut kredilerinde avantajlı faiz oranları sunmaktadırlar. Kiradan kurtulmak isteyen memurlar maaş aldıkları bankadan kullandıkları konut kredisi ile hem düşük faiz avantajından yaralanmakta hem de yine maaş müşterisi olmanın avantajından yaralanıp düşük masraf ödemektedirler. Ama bankaların maaş müşterisi memurlar için sunduğu bu avantajlara rağmen faizsiz ev almak isteyen memurlar banka dışındaki ev finansman seçeneklerine yönelmektedirler.

Memurlar İçin Peşinatsız Ev Alma

Konut kredisi kullanmak istenmeyen ve kredisiz ev almak isteyen memurlar banka dışı finansman kuruluşlarından hizmet almaktadırlar. Bu sektörde köklü ve güvenilir kuruluş olan Katılımevim katılım modelleri ile memurlar yeri ve semti neresi olursa olsun istedikleri eve istedikleri ödeme koşullarında sahip olmaktadırlar. Memur maaşıyla maddi birikim yapamayan memurların peşinatsız ev sahibi olmaları fırsatı sunan Katılımevim’in katılım modelleri birçok memurun ev sahibi olmasına aracılık etmiştir.

Katılımevim’in katılım modelleri dışında konut projeleri yapan inşaat şirketleri de memurlara özel ödeme seçenekleri sunarak senetle ev almak isteyen memurların ev sahibi olmalarını sağlamaktadırlar. Memur olan kiracıya ev sahibi olma fırsatı veren inşaat şirketlerinin bu kampanyaları ile hem memurlar bütçelerine uygun ödeme koşullarında ev sahibi olurlar hem de inşaat şirketleri yaptıkları konutları satmaktadır. Katılımevim; memura peşinatsız ve taksitle ev fırsatı sunan son derece iddialı firmalar arasında yer aldığı için sektörde adını sıklıkla duyurmaktadır.