Günümüz şartlarında kredisiz ev sahibi olmak artık tercihten çok ihtiyaç halini almıştır. Her ne kadar konut kredi faizleri diğer tüm faiz türevlerine göre daha aşağıda tutulsa da, günümüz piyasa koşullarında ev sahibi olmak için faizsiz bir yönteme yönelmek kaçınılmaz olmaktadır.

Diyelim ki nakit sıkıntınız var ve peşinatsız ev almak istiyorsunuz. Kira öder gibi, taksitlerle ev sahibi olmak artık o kadar da zor değil.

Ev sahibi olmak herkesin hayali

Yıllardır hayalini kurduğunuz eve kavuşmak için banka banka dolaşıp konut kredilerini takip ettiniz. Ama konut kredisi faiz oranları hiç de uzlaşmacı görünmüyor. Peki biz pes mi edeceğiz? Hayır tabi ki. Kredisiz ev sahibi olmak da mümkün. Sizin gibi düşünen bir grup insan bir araya gelse, güçlerini birleştirse toplu olarak takside girse nasıl olurdu?

İşte burada iletişim çağının nimetleri başlıyor. Bilgisayarınızı açın ve internete girin. Arama motoruna ‘kredisiz ev sahibi olmak‘ yazın. İşte size birçok firma. Günümüzde artık insanlar bankaların boyunduruğu altına girmektense güvenilir insanlarla bir araya gelerek ödedikleri kiraları takside çeviriyorlar.

Kredisiz ev sahibi olmanın şartları

Kredisiz ev alma olanağı sağlayan firmaların genelde çalışma şekilleri şu şekilde oluyor. Öncelikle bütçe ve talebinize göre fiyat belirlemesi yapılıyor. Kaç aylık taksitlerle ödeme yapmak niyetindeyseniz, ona göre uygun bir gruba dahil edilirsiniz. Diyelim 120 ay taksit ödemek istiyorsunuz. Bu durumda 120 kişilik bir gruba dahil ediliyorsunuz. Her ay noter huzurunda yapılan çekilişle bir kişi ev sahibi oluyor. İlk aylarda kurayı kazananlar, ev kirasından kurtuldukları için vadeyi biraz fazla öderler. Genelde taksit sayısının yarısına gelindiğinde tüm üyeler ev sahibi olmuş olurlar. Bu noktada firmalar anlaşmalı müteahhitlerle destekleme sağlarlar.

Tüm borç kapatılana kadar evler kiralanabilir ama kesinlikle satılamaz.  Diyelim ki işin yarısında sıkıntıya düştünüz. Onu da düşünmüşler. Doğrudan bir sonraki gruba dahil ediliyorsunuz. Herhangi bir sebepten dolayı anlaşmadan vazgeçebilir, ödediğiniz tüm bedeli geri alabilirsiniz. Dosya ve organizasyon gideri olarak alınan para bundan hariçtir tabi ki.  Genel olarak aylık ödemelerde gecikme yaşanırsa küçük bir gecikme faiz bedeli alınır. Sistem burada gücünü üye sayısı çokluğu ve nakit akışından alır. Siz küçük sarsıntılarla yıkılabilirsiniz ancak sistem ayakta kalır.

Hadi bakalım yol gösterme bizden yürümek sizden. Yeni eviniz şimdiden hayırlı olsun.