Her insanın hayalidir başını sokacağı bir ev, bir çatı bir yuva. Birikimi olmayan, yatırımına destek olacak kimsesi olmayan insanlar bu güne kadar bankalardan kredi çekmekten hiç kaçınmadılar. Fakat zamanla faiz ödemekten bıkkınlık yaşadılar ve faizsiz, kefilsiz, kredisiz ev alma arayışına girdiler. Asgari bir ödeme ile ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaş Kredi çekmeden ev sahibi olmak mümkün müdür? düşüncesine daldığında Kredi çekmeden ev sahibi olmak mümkündür? diyen satış ofisleri ve kooperatifler çoktan bir sektör kurmuşlardı. Bu sektörün var olması kredi ve faiz ödemekten bunalan alıcıları sevindirdi. Şimdide kira öder gibi kredisiz ev almak isteyenler için ev alma yöntemleri konusundan söz edelim.

 

Faizsiz Ev Almanın yolları

Öncelikle inşaat yaparken maddi olarak sıkışmış müteahhitleri araştırıp bulmak ve görüşmek ev sahibi olma yolunda işe yarar bir adım atmak olacaktır. İnşaat firması ve alıcı arasında yapılacak sözleşme ile aylık veya dönemlik ödeme yapmak, faizsiz ev almak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Böyle bir teklif, müteahhit için inşaat masraflarında kendini rahatlatacak düzenli bir gelir sağlayacağından genellikle olumlu sonuçlanacaktır. Bir diğer ev alma yöntemi ise, ev satış ofisleri ile irtibata geçmektir. Bu ofisler, ev almak isteyen yüzlerce alıcıyı ev sahibi eden faizsiz ve düşük ödemelerle ev alım satım sözleşmesi yapan ofislerdir.

 

Kefilsiz Kredisiz Ev Alma İmkanı

Ülkenin hemen her şehrinde kefilsiz, faizsiz ve kredisiz ev satan satış ofisleri mevcuttur. Bu ofislere başvurulduğunda, cüzzi miktarda aylık ödemeler yapılarak diğer ev alıcılarının arasında yer almak mümkündür. Her ay kura çekimi ile bir alıcı ev sahibi edilir, ödemelere yeni başlayanların bile kurada ilk çıktığı durumlar vardır. Nerden istenirse oradan ev alma şansı sunması çok caziptir. Taksitler alıcı talep etmedikçe artmaz, sabit kalır. Taksit ödemelerinde maddi bir sıkıntıya düşülürse ödemeler kısa süre dondurulup bir sonra ki kura grubu ile devam edilebilir. Satış ofisleri bunla kalmayıp kurada çıkmayan kiracılara, durumu telafi edercesine kira yardımında bulunurlar veya birkaç ay taksitleri almazlar. Her hangi bir sebepten ev almaktan vazgeçenlerin sözleşmeleri iptal edilip paraları iade edilir. Özetlersek bu ofisler kendilerinden ev alınması için her türlü seçeneği sağlamış durumdadırlar. Bu şekilde ev almak sizce de çok kolay değil mi?