Ev sahibi olmak isteyen fakat bunun için birikim yapamayan kişiler için bankalar ev kredisi hizmeti sunuyor. Ev kredisi sayesinde sadece bir miktar peşinatınız olduğunda hayallerinizdeki evi satın alabilmeniz mümkün. Bankalar konut kredisi için belli faiz oranları da uygulamaktadırlar. Bu faiz oranları piyasanın durumuna, vade süresine, bankaların prosedürlerine göre değişebilmektedir.

Bankalardan konut kredisi kullanacak olan kişilerin bankaların sunmuş olduğu şartları araştırıp, onlarından bütçesine uygun olacak şekilde karar vermeleri gerekmektedir. En uygun konut kredisi kullanabilmek için bankaların faiz oranları dışında talep etmiş oldukları masraflarda göz önünde bulundurulmalıdır. Konut almak için bile olsa faiz ödemek istemeyen kişiler için sadece katılım payı ödeyerek hizmet alabildiğiniz Katılımevim firması bulunmaktadır.

En Uygun Konut Kredisi Faizleri

Konut kredisi faiz oranları birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Her bankanın kendi oranları bulunur. Konut kredisi için verilen faizler sizlerin krediyi kullanmak istediğiniz vade miktarına göre de şekillenmektedir. Ne kadar kısa sürede geri ödeme yapacağınızı vadederseniz o kadar az faiz ödemiş oluyorsunuz. Bu yüzden kendi bütçenizi de göz önünde bulundurarak en kısa vadede konut kredisi kullanmanız maliyetinizi oldukça düşürecektir.

Bankaların talep ettiği faiz oranlarını öğrenmek için bankaların resmi web sitelerinde bulunan faiz oranları tablolarını inceleyebilirsiniz. Bunun dışında yine bankaların sitelerinde bulunan hesaplama araçları ile faiz oranlarının vadeye göre olan değişimini de görebilirsiniz.  Ziraat bankası ‘da bu hizmeti sunan bankalardan biridir. Ziraat bankası konut kredisi faiz oranları için Ziraat bankasının web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Şartları

Ziraat Bankası müşterilerine konut kredisi hizmeti sunmaktadır. Ziraat bankasının her bankada olduğu gibi konut kredisi kullandırmak için müşterilerinde ve satın alınacak evde aradığı bazı şartlar bulunmaktadır.

  • Öncelikli şart 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Düzenli belgelenebilir bir gelir sahibi olmak
  • Kişinin kredi notunun en az 1100 olması
  • Satın alınacak olan evin iskanlı olması
  • Satın alınacak evin kat mülkiyeti alınmış olması
  • Ev henüz inşaat halinde ise evin %80’nin tamamlanmış olması
  • Satın alınacak evin üzerinde ipotek olmaması
  • Eğer ipotek verilecek ise verilecek ipotek için eşten imzalı belge alınması