Şimdiki ekonomik koşullarında ev sahibi olabilmek vatandaşlar için çok güç koşullarda gerçekleşebilmektedir. Her ne kadar bankalar vatandaşların ev sahibi olabilmesi adına büyük avantajlar ve kampanyalar düzenleseler de vatandaşların düşük ekonomik gelirleri sebebiyle kolay ev sahibi olmak çok güç bir durum.

Düşük geliri olan vatandaşlar, bankalardan kredi çekerek ev sahibi olma konusunda tereddüt yaşamaktadırlar. Çünkü banka kredileri için ödenen faiz oranları genel olarak çok yüksek ve düşük gelirleri olan vatandaşların aldığını paranın önemli bir bölümünü konut kredisine ayırmaları onları ekonomik yönden zayıf bırakabilmektedir.  Fakat banka desteği olmadan ve kredi çekmeden ev sahibi olmak ise artık kolay bir husus.

Özellikle son yıllarda düzenlenen kira öder gibi peşinat ödemeden ev sahibi olmak adına yapılan kampanyalar, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların herhangi bir zorluk yaşatmadan hayallerindeki eve kavuşmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra her vatandaşın uygun ödeme koşullarına sahip yani düşük peşinatla ev sahibi olmak da en büyük hayalleri arasındadır. Bu konuda birbirinden farklı alternatifler sunulmaktadır.  Bu alternatifler arasında en çok ilgi gören ve vatandaşların sorunlarla karşılaşmadan ev sahibi olmasına imkan veren projelerden biri de Toki projeleri ve buna benzer kurumların sunmuş olduğu imkanlardır.

Kolay Ev Sahibi Olmak İçin Kurumlar

Katılımevim sayesinde sizde kredisiz ev sahibi olabilirsiniz. Buradaki sistemi kolay bir şekilde anlatmak gerekirse, kadınların uzun zamandan beri yaptıkları altın günlerine benzemektedir. Noter huzurunda her ay yapılan çekiliş sistemi ile sizde kolay ev sahibi olmak ayrıcalığına erişebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, gerekli başvuru şartlarını yerine getirmek ve her ay ödeyeceğiniz tutarı belirlemektir. Eğer çekilişte size ev çıkarsa hemen evinize yerleşebilir ve ödemelerinizi biraz daha fazla yaparsınız. Fakat bu ücret yalnızca kira problemlerinden kurtulduğunuz için talep edilir. Herhangi bir faiz oranı işlemez ve ödediğiniz tutar toplan tutardan düşürülür. İster peşinat ödeyerek çok daha kolay isterseniz peşinatsız ev sahibi olmak sizin istediğinize bağlıdır.

Kolay Ev Sahibi Olmak İçin Bankalar

Her ne kadar bankalardan yana şansınızı demek istemiyor olsanız bile artık katılım bankaları sayesinde kolay ev sahibi olmak bir hayalden ibaret değil. Öncelikle katılım bankaları alacağınız eve faiz oranı eklemeyecektir. Taksitli ev almanın yollarından biri olan banka kredilerinde belirli bir peşinat ödemek durumundasınızdır. Çünkü katılım bankaları alacağınız evin yalnızca %75’ine destek verir. Yine de %25’lik kısım için ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.