Katılımevim sitesinden emeklilere özel bir teklif geliyor. Yıllarca işlerinde çalışıp daha sonra emekliye ayrılan bireylere ev sahibi olma fırsatı geliyor. Başvurular Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılmakta ve emekliler, ayda üç yüz Türk Lirası’ndan başlayan taksitler ile ev sahibi olabilmektedirler.

Kredisiz ev almak bu kadar basit dedirttiren sistemde taksit seçeneği ile dar gelire sahip olanlar ya da emekliler bu fırsattan yararlanabiliyorlar. Kısacası emeklilerin bütçesine uygun olacak aidatlar sistemi ile düzende olan bu sistem bir fırsat oluyor ve birçok aile bundan yararlanıyor. Kira öder gibi yapılabilen bu ödeme seçeneğinin detaylarına bakacak olursak aslında bu sistem, aidat tarzı ödeme şekliyle her ay yapılan ödemeleri kapsıyor.

Emekliye kira öder gibi ev sahibi olma

Emeklilerin tercihleri daha bütçeye uygun yani ekonomik düzeyde bir yaşam olmakta çünkü aileler daha rahat olacakları bir yaşamı ve dinlenmeyi tercih etmektedirler. Gerek emekli maaşının normal maaş kadar karşılayamayışı gerek de ülkemizin ekonomik hali olsun emeklilere çevrilen bu düzen ile bireyler daha rahat ödeme yapabilecekler. Kira öder gibi her ay ödenen ücret ile yıllar içerisinde bu miktarlarla ev sahibi olunabilmektedir. Bu gelişen fırsata verilebilecek en önemli örnek TOKİ konutlarıdır. Devletin oluşturduğu bu ev yerleşke alanlarından emekliler yararlanmaktalar.

Senetle ev alır gibi yapılan sözleşmeler de günümüzde yapılabilmektedir ama emeklilerin en çok tercihi kiradan kurtulmakadına olmaktadır ve böylece ödenekler ile ev sahibi olunabilmektedir.

Emeklilere özel faizsiz ve peşinatsız ev seçenekleri

Emeklilere özel yapılan tarifeler ile peşinat ve faiz olmadan ev sahibi olunabilmektedir. Düşük faizler de artık faizsize döndü ve bankaların emekliler için yaptığı uygun kurlardan emekliler yararlanabiliyor. Peşinatsız ev seçeneği yerini faizsiz ev seçeneği ile dengeliyor. Ev almak artık herkes için basitleşti, vergiye verdiğinizden az bir miktar para ile her ay kira gibi yapılan ödemelerle ev sahibi olabiliyorsunuz. Emeklilerin bu fırsatı ile ilgili şöyle bir bilgi bulunmaktadır: TOKİ, bugüne kadar hiç ev sahibi olmamış emeklileri kira öder gibi ödeme yapılarak ev alımına teşvik ediyor. Bugüne kadar herhangi bir sebepten ev sahibi olamamış kimseler için gerçekten çok güzel bir fırsat olmaktadır.