Günümüz itibariyle ev almak bir çok insanın en büyük hayallerinden biri olmakla birlikte kimileri için de ev satın almak koleksiyon yapmak gibi bir anlama sahip. Megakentlerde, büyükşehirlerde ev sahibi olmak küçük şehirlere oranla hem daha fazla imkan sahibi hem de daha fazla imkansız olmaktadır. Küçük şehirlerde iş olanağı büyük şehirlere oranla çeşitli değil ve bu nedenle de kazanılacak gelir miktarı belli bir seviyenin üzerinde olamamaktadır. Fakat büyük şehirlerde çalışma olanakları çok daha gelişmiş olmakla birlikte aylık gelir miktarında oran yukarı seviyede değişebilmektedir. Fakat Megakent ya da büyükşehirlerde meydana gelen sıkıntı ev fiyatlarının da yüksek olmasıdır.

İstanbul Şehrinde Ev Sahibi Olabilmek

Ev sahibi olmak yüksek fiyatlardan dolayı çoğu insan için hayal gibi görünse de artık imkanların artırılması ile hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşmektedir. Gerek bankaların sağladığı kredi destekleri, gerek devlet eliyle yapılan TOKİ konutları, gerekse Sahibinden satışlarda takas ya da belli bir peşinat sonrası taksit ile ödeme kolaylığının olması Türkiye’nin Megakeni olan İstanbul’da ev sahibi olabilmenin yollarını açmaktadır.

Ev Sahibi Olmak

İnsanlığın varlığından itibaren hayati koşulların başında gelen Barınma ihtiyacı insanları ev sahibi olmaya yöneltiyor. Güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmek ihtiyacında olan insan doğası gereği gücünün yettiği oranda en güvenilir konutu edinme çabasındadır. Ev Sahibi Olmak, aslında bağımsız olmak ve dış dünyada yapman gerekenlerin haricinde kendine kurabildiğin bir dünyanın adıdır. Kazanç düzeyi ne olursa olsun her insanın beklentisi ve kendi için hazırlamak istediği düzen bambaşkadır ve hayatı boyunca kazancı oranında evini kendi hayallerindeki yaşama uyarlamaya çalışır.

Kiradan Kurtulun

Kirada oturmak mecburi durumlar haricinde boşa giden yatırım demektir. Şöyle düşünün; her ay verilen kira paralarının biriktirilmesi ile satın alınabilecek ev size gelecek için bir yatırım olacakken her ay kira ödemek bir kazanç elde etmenizi sağlamayacaktır. Bu durumun psikolojik baskısına da bakacak olursak her ay ödenmesi gereken ev bedeli, evinizde yani yaşam alanınızda yapmak istediğiniz değişikliklerde ev sahibinin onayını almak zorunda olmak hiç hoş bir durum olmamaktadır. Bu durumda Kiradan Kurtulup ev sahibi olabilmek çok daha mantıklı gelmektedir ve bunun için ev almada kolaylık sağlayacak formüller dikkate alınmaya başlanır.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak, herkesin istediği ama bankaların uyguladığı yüksek kredi faizleri nedeniyle çoğu zaman hayal olarak kalmaktaydı. Fakat günümüz bankalarında da bu durum çözüme kavuşturulmaya çalışılmış, en düşük faizle ya da faizsiz olarak ev satın almanın yolları açılmıştır. Aynı zamanda devlet de bu duruma çözüm oluşturabilmek için Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma fırsatını TOKİ konutları ile vermektedir. Artık herkes için ev sahibi olma vakti geldi.