Herhangi bir kurumda işçi olarak çalışan kişiler kirada oturdukları takdirde ev sahibi olup kiradan kurtulmak hayali kurmaktadırlar. Eğer maddi birikimleri yok ise peşinatsız ev alma seçeneklerini değerlendirmektedirler. Bazı bankalar işçi olarak çalışanlar için konut kredisi faiz oranlarında indirim yapsalar da konut kredisi evin ekspertiz değerinin belli bir yüzdesine kadar kullandırıldığı için peşinatsız ve kredisiz ev alma seçenekleri ortaya çıkmıştır. Katılımevim; son zamanlarda işçiye peşinatsız ev fırsatı adı altında çok sayıda kampanyaya imza atmaktadır.

Katılımevim ile Peşinatsız Ev Alma

Banka dışında ev finansmanı sağlayan finansman şirketlerinden olan köklü ve güvenilir Katılımevim ile işçiler de istedikleri evi alıp kendi evlerinde yaşamaktadırlar. İşçi maaşı ile birikim yapma fırsatı bulamayan ama taksitle ev alma düşüncesinde olan kişiler Katılımevim’in katılım modeli ile bir araya gelirler. Bir araya gelen kişiler kira öder gibi her ay para toplayıp bir ve parası toplarlar ve bu ev parası gruptaki bir kişiye verilir. Çekiliş ile belirlene bu kişi aldığı bu para ile ev alır ve senetle ev sahibi olur. Alınan evin lokasyon olarak nerede olduğunun hiçbir önemi yoktur, ev sahibi olan kişi istediği yerden evi alabilir.

Konut projeleri yapan inşaat şirketleri ev sahibi olmak isteyen işçiler için özel peşinatsız olarak ödeme seçenekleri sunmaktadırlar. Taksitle ev al düşüncesiyle ev sahibi olmayı düşünen işçiler bu ödeme seçenekleri ile bütçelerine uygun taksitlerle ödeme yapıp kendi evlerinde mutlu huzurlu yaşamaktadırlar. Kiracıya ev sahibi olma fırsatı veren bu projeler ile hem inşaat şirketleri konut satışı yapmakta hem de işçiler ev sahibi olmaktadırlar.

Peşinatsız Ev Almanın Masrafı

Katılımevim’in ve banka dışı finans kuruluşlarının katılım modelleri ile ev almak isteyen işçilerin özeyecekleri masraf da azdır. Sadece katılım payı adı altında bir ödeme yaparlar. Bunun dışında bir ara ödeme ve ekstra masraf yoktur. Katılım payı da konut kredisi masrafları ile karşılaştırıldığında az bir tutar olup işçiler faizsiz ev almayı tercih etmektedirler. Elbette ki Katılımevim işçiye peşinatsız ev fırsatı kampanyalarında iddialı bir konumda yer almaktadır.