Maaşlı çalışan ve kirada oturan birinin en büyük isteği kira öder gibi ödemelerle ev alabilmektir. Taksitle ev alma düşüncesiyle kira yerine ev taksitlerini ödeyip kendi evlerinde mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeyi isterler. Maddi birikimi olmayan kişiler bu isteklerini her ne kadar erteleseler de günümüzde peşinatsız ev alma seçenekleri çoğalmaktadır. Geçmişte ev finansmanı olarak ilk akla konut kredisi gelse de artık faizsiz ev almak isteyenler için konut kredisine alternatif ev finansman seçenekleri ortaya çıkmıştır. Hem maddi olarak hem de manevi olarak ev sahibi olmak isteyen kişileri zorlamayan bu seçenekler ile ev sahibi olan kişi sayısı artmıştır. Hiç peşinatsız ev sahibi olmak artık hayal değildir.

Katılımevim ile Peşinatsız Ev Sahibi Olma

Konut kredisinin dezavantajları sebebiyle birçok kişi köklü ve güvenilir Katılımevim ile ev sahibi olmaktadır. Katılımevim’in farklı katılım modellerinden kendilerine uygun olanı seçen senetle ev sahibi olmak isteyen kişiler istedikleri lokasyonda istedikleri evi alabilmektedirler. Taksitle ev al düşüncesinde olan kişilerin bir araya gelmesiyle de bu kişiler arasında bir sinerji de oluşmaktadır. Katılımevim’in farklı katılım modelleri içinde kiradan kurtulmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği model çekiliş/kura sistemidir. Kredisiz ev sahibi olmak isteyen birçok kişi bu sistem ile ev sahibi olmuş ve şu anda kendi evlerinde oturmakta, artık kira ödememektedirler.

Katılımevim ile Ev Sahibi Olmak için Gerekli Evraklar

Katılımevim’in katılım modeli ile ev almak isteyen kişilerden sadece kimlik istenmekte ve kimliğin aslı görülüp bir sureti alınır. Gerekli bir durum olmadıkça kefil, gelir belgesi istenmez. Gerekli olan evrak sayısının az ve zahmetsiz olması da Katılımevim’in katılım modelleri ile ev sahibi olmayı cazip hale getirmekte konut kredisinin prosedürleri ile uğraşmak istemeyen kişiler bu seçeneği değerlendirmektedir. Kiracıya ev sahibi olma fırsatı veren bu modeller ile ev sahibi olan kişi sayısı her gün artmaktadır. İşte Katılımevim; hiç peşinatsız ev sahibi olmak fikrinin kurucusu olarak karşımıza çıktığı için sektörde her geçen gün adından sıkça söz ettirmeyi de başarmaktadır.