Aylık gelirinize uygun olarak artık ev almak endişe verici bir hal almak noktasından öteye geçiyor. Günümüzde artık her bütçeye uygun olarak bir ev alma şansı bulunuyor. Aylık gelirinize göre artık siz de gönlünüzce dilediğiniz gibi faizsiz ev alma şansına sahipsiniz.

İşte bu fırsatı veren kurumların bir tanesi de Katılımevim. Son yıllarda düşük ve orta gelir düzeyinden birçok aile ve birey bu vesile ile ev sahibi olmuş durumdadır.

Katılımevim Nasıl Çalışır?

Katılımevim kanalı ile ev almak isteyenler için yöntem oldukça basittir. Kişiler öncelikle sahip olmak istedikleri evi belirler ve sonrasında kuruma başvuru yaptıkları zaman kendileri için uygun olan, kendi belirledikleri ödeme sistemine göre bir havuza girer ve oradan aylık olarak ödemelerini yapmaya başlarlar.

Tıpkı kadınların yapmış olduğu altın günü gibi sıra kendilerine gelene dek ödeme yapmaya devam ederler ve her ay havuzun içinde olan bir kişi ev sahibi olur. Kişi toplam ödemesinin yarsını yapmasına rağmen hala evine sahip olamadıysa o zaman da Katılımevim size gerekli kolaylığı sağlar. Siz kendi evinize geçer ama ödemelerinize devam edersiniz. Sistem dahilinde baştan peşinat ödeyip ödememek tamamen size kalmış olan bir olgudur.

Katılımevim Giriş

Kişiler bu yöntemle ev sahibi olmak istediğinde öncelikle sisteme giriş yaparlar. Bunun için Katılımevim yetkilileri ile görüşmeleri yeterlidir. Tüm bunların yanı sıra yapılan çekişler noter huzurunda yapılan çekilişler olup her şey yasal mevzuatlar dahilinde gerçekleşir.

Sistem dahilinde arzu edilir ise baştan toplam bir rakamdan peşinat ödeyip aylık taksitleri daha da düşürmek mümkündür. Yani her şey kişinin kendi tercihine kalmış durumdadır. Günde 14 TL ödeyerek ev sahibi olmanın ekstra para ödememenin en doğru bir biçimde ev sahibi olmanın yöntemidir.

Katılımevim Hesaplama

Sistem içinde hesaplama Katılıevim içinde yapılan hesaplama evin toplam değerine ve ödenecek olan rakama göre belirlenir. Toplam evin değerine göre kaç ayda ödeneceğine bağlı olarak aylık rakam belirlenir. Katkı payı dışında alınan ekstra bir para kurum tarafından bulunmamaktadır

Katılımevim Kampanyaları

Kurum kendi içinde dönem dönem kampanyalar yapmakta erken ev sahibi olma, özel günlerde sisteme başvuranlara özel indirimler yapmaktadırlar. Hemşireler günü, anneler günü, öğretmenler günü gibi.

Portalda yer alan haberler sadece bilgilendirme amacı ile sunulmaktadır. Firmalar hakkında detaylı bilgilere firmaların kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz.