Bursa, sanayi ve tekstil altyapısı açısından zengin olan bir kenttir. Markalı konut projelerinin en yeni tercihi Bursa’dır. Prestijli modern yapılardan ev sahibi olmak isteyenler yeni projeleri incelemelidir. Yeni neslin beklentileri biraz daha farklı ve modern yapılardan yana olduğundan dolayı kent bu anlamda ciddi bir yatırım alanı olarak görülmektedir.

Toplu ulaşım araçlarının yaygın olduğu kentte beyaz yakalı çalışanların talepleri fazla olduğundan dolayı projeler artırılmaktadır. 2+1 isteyen kiracıya ev projeleri oldukça fazladır. 2+1 olarak planlanan evler kalabalık aileler için değil daha çok çekirdek aileler için uygundur. Ortalama 100 metrekarelik alana sahip olan bu projelere olan talep son 12 yılda ciddi anlamda artış görülmüştür. %85’lik artış inşaat firmalarını bu plana yönlendirmiştir.

Bursa Konut Fiyatları Nasıldır?

Tekstil, inşaat ve sanayi işi ile ilgilenen kişiler Bursa’da genellikle maddi olarak oldukça rahat bir hayat yaşamaktadır. Zenginler artık doğal ve daha sakin yaşamları tercih ettiklerinden dolayı Faizsiz ev sistemlerini veya diğer ev alma seçeneklerini kullanarak genellikle Çağrışan, Bademli ve Balat taraflarını tercih etmektedir. Genç nüfusun ağırlıklı olduğu kentte daha merkezi konumda da projeler yapılmaktadır.

İnşaat firmalarının yaptığı projeler çok olmasına konut kredilerindeki faiz oranlarının artmasından dolayı satışlarda bir durgunluk yaşanmıştır. Firmalar konutlarını satabilmek için bankaların şubeleriyle anlaşarak müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Sağlanan kolaylıklar arasında uzun vade verilmesi veya faiz oranlarının düşürülmesi gibi durumlar bulunur. İnşaat firmalarından konut almadan önce hangi banka ile anlaşmalı ise görüşmekte fayda vardır.

Neden Bursa’dan Ev Alınmalı?

Sanayi kentlerinden biri olan Bursa, deniziyle mavi seveni, doğasıyla yeşili seveni cezbeden bir kenttir.  Son zamanlarda merkezden uzakta bazı projeler yapılmaktadır. Yapılan bu projeler özellikle kiradan kurtulmak isteyenler için ciddi anlamda avantajlar sunmaktadır. An itibariyle daha uygun fiyatlı olan konutlar kısa süre içinde değer kazanacaktır. Evi olduğu halde yatırım amaçlı düşünenler için de idealdir.

Osmangazi Köprüsü’nün kullanılmaya başlanması ile birlikte Marmara’nın en değerli kentlerinden biri olan Bursa’nın halkının büyük çoğunluğu faizsiz sistemlerden ev almayı tercih etmektedir. Bu anlamda kentte peşinatsız, kredisiz ve faizsiz ev alma imkanı sunan çok sayıda kurum vardır. Kurumların ödeme planları ve modelleri incelenerek bütçenize en uygun olanını ev almak için değerlendirebilirsiniz.