Burdur kiralık ev fiyatları evin büyüklüğü, konumu ve özelliklerine göre değişmektedir. Günümüzde çok sayıda kişi kirada oturmaktadır. Kira sözleşmeleri ile belirli bir süre ile yapılmaktadır. Ayrıca her yıl belirlenen oranlarda aylık kiralarda yükselmektedir. Genellikle kiralar ise 500 TL ile 1500 TL arasındadır. Bazı kiralık daireler ise eşyalı olarak kiralanabilmektedir.

Kiradan Kurtulmanın Yolu: Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmak herkesin isteklerinin başında gelmektedir. Çünkü aylık kiraların fiyatları ekonomik olarak pek çok kişiyi zorlamaktadır. Bir ev alabilmek için seçeneklerin neler olduğu ve ev fiyatları hakkında araştırılma yapmaktadırlar. Bahçe katında ya da daha yüksek katlarda oturmak istenmesi, oda sayısı gibi özellikler başta olmak üzere herkesin aradığı özellikler farklılıkla olabilmektedir. Bu özelliklerde ev fiyatlarının belirlenmesinde etkili olmaktadır.

Seçenekler araştırıldığında ilk sırada kredi çekmek gelmektedir. Dönem dönem faiz oranları yükselerek düşmektedir. Eğer kredi çekmek düşünülüyor ise en dikkat edilmesi gereken nokta faiz oranlarının en düşük olduğu zamanlarda olmalıdır. Böylelikle daha az faiz farkı ödenmiş olunacaktır. Bunun yanı sıra belli bir miktar birikimin olması ve kredi başvuru sürecindeki ek masrafları da olacaktır.

Kredisiz Ev Almak Mümkün Müdür?

Kredisiz ev almak günümüzde ev satın almanın yollarından biridir. Uzun yıllardır kredi çekilmesi ve faiz oranlarından dolayı eskiden imkansız olarak görülürdü. Kredi sistemi yakından incelendiğinde evin değerinin tamamı kadar kredi verilmemekte, ödeme planı süresi uzadıkça ödenmesi gereken faiz farkı da artmaktadır. Bu durumun çok sayıda kişinin hayallerinde evi alabilmesinde büyük bir engeldi. Faizsiz ev almak her zaman avantajlı bir durum olarak tanımlanıyor.

Yaşanan bu durumlardan sonra kredi çekilmeden de ev alınabilmektedir. Bu alanda hizmet veren çeşitli firmalar bulunmaktadır. Her ay kira öder gibi kendinize ait olunabilmesi de önemli bir avantaj sunmaktadır. Ödeme planının bankalardaki gibi sürenin belirlenmesi ortak bir karar olarak verilmemektedir. Sahibinden ev almak isterseniz; Bolu alternatifi bol olan seçenekleri sunuyor.

Sizin ekonomik durumunuza uygun olarak bir plan hazırlanması ise aylık ödemelerin daha uygun olması anlamına gelmektedir.  Bu alanda hizmet veren firmalar içerisinde kurulmuştur. Farklı farklı ev sahibi olma modelleri sunmaktadır. Böylelikle istenilen evi, en uygun modele göre belirlenen şartlar ile her şey planlanmaktadır. Hiçbir şekilde faiz farkı ödenmemesi sunulan en büyük avantajdır. Kura yöntemi ya da sözleşmede belirtilen tarihte evlerde teslim edilmektedir.